Rozpoznaj talent u swojego dziecka

Obserwuj dziecko od najmłodszych lat

• Każde dziecko jest inne, dlatego ważne jest traktowanie go jako indywidualnej jednostki. Dotyczy to także obserwacji, kiedy poprzez swoje zachowanie pokazuje swój potencjał.
  • Wspólnie z dzieckiem baw się i obserwuj, co sprawia mu radość, czego chciałby się nauczyć i pozwalaj mu próbować.
  • Jeśli twoje dziecko posiada trudności w nauce np. z powodu dysleksji, postaraj się nie oceniać jego nauki zbyt pochopnie, by nie przegapić ukrytego potencjału.

Pielęgnuj talenty u dziecka

• Daj swojemu dziecku możliwość rozwoju. Jeśli zauważysz, że np. często tańczy, zapisz je na zajęcia taneczne.
  • Bardzo ważnym elementem pielęgnowania talentu dziecka, jest twoja aprobata – chwalenie go za sukcesy, zauważanie jego progresu.
  • Nie zapomnij, że zdolność do rozwijania i szukania w sobie talentów z czasem zanika, dlatego warto obserwować potencjał swoich dzieci od najmłodszych lat.

W jakich obszarach pomożemy Twojemu dziecku?

TRENING KOMPETENCJI MIĘKKICH

Dzięki pracy nad kompetencjami miękkimi Twoje dziecko zdobędzie niezbędne umiejętności społeczne takie jak: łatwość w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami, praca w zespole oraz zarządzanie własnym potencjałem.
Tego typu kompetencje stanowią także podstawę w długotrwałym rozwoju talentu dziecka.

PAMIĘĆ I KONCENTRACJA

Zarówno pamięć, jak i koncentrację można stale rozwijać poprzez odpowiednie ćwiczenia.
Dzięki dedykowanym zajęciom Twoje dziecko zyska szansę na znacznie szybsze i bardziej efektywne przyswajanie wiedzy.
Tym samym zaowocuje to w przyszłości m.in. lepszymi wynikami w nauce.

ZDOLNOŚCI ANALITYCZNE

Dzięki pracy nad zdolnościami analitycznymi Twoje dziecko zyska umiejętności sprawnego oraz kreatywnego rozwiązywania problemów oraz pokonywania przeszkód.
Efekty nabytych kompetencji pozytywnie odbiją się na wynikach w szkole, a także w życiu.

ARYTMETYKA MENTALNA

Zadaniem zajęć z arytmetyki mentalnej jest trening umysłowy, zwiększający refleks, zdolności do zapamiętywania oraz koncentracji Twojego dziecka.

STRATEGIE NAUKI

Klasyczne metody nauki w dużej mierze sprawiają dziecku trudność. Wpływa to często na spadek chęci do zgłębiania wiedzy.
Dzięki zajęciom prowadzonym przez naszą fundację, Twoje dziecko zapozna się z szeregiem nowoczesnych, efektywnych sposobów nauki, które są nie tylko przyjemne, ale także przynoszą pozytywne rezultaty.

SZYBKIE CZYTANIE

Szybkie czytanie to umiejętność, którą można nabyć za pomocą odpowiednich ćwiczeń.
W efekcie Twoje dziecko nie tylko w krótkim czasie zdoła przeczytać większą ilość słów, ale i ze zrozumieniem przyswoi ich treść, co usprawni jego naukę.

PRZYWÓDZTWO

Podczas naszych zajęć Twoje dziecko będzie miało okazję zobaczyć jak trudną oraz odpowiedzialną rolą jest bycie dobrym przywódcą.
Nabyte umiejętności pomogą mu w pracy z rówieśnikami oraz przy zarządzaniu projektem.

KREATYWNOŚĆ

Dzięki szerokiemu spektrum zajęć skierowanych na naukę kreatywnego myślenia, Twoje dziecko zdobędzie umiejętność myślenia poza schematem, odnajdywania alternatywnych rozwiązań oraz otworzenia swojej wyobraźni.

UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNE I WSPÓŁPRACA

Umiejętność współpracy oraz komunikacji to jedne z najcenniejszych zdolności w obecnych czasach. Bardzo często decydują o przyszłości zawodowej. Właśnie dlatego nasza fundacja organizuje zajęcia, które pomogą Twojemu dziecku je zdobyć.

OLIMPIADY PRZEDMIOTOWE

Priorytetem naszej fundacji jest zadbanie o rozwój talentów młodych ludzi. W tym celu zapewniamy pomoc i wsparcie wszystkim naszym podopiecznym startującym w olimpiadach naukowych.

TALENTY ARTYSTYCZNE

Dzięki naszym zajęciom, Twoje dziecko zyska wszystkie narzędzia niezbędne do własnego rozwoju.
Należą do nich również zajęcia artystyczne, które otwierają wyobraźnię, relaksują oraz wyciszają dziecko, równocześnie rozwijając jego potencjał.

Tworzymy inicjatywy i programy wspierające potencjał dzieci i młodzieży

Czerwony namiot oraz ognisko w lesie podczas nocy.

WAKACYJNY
OBÓZ DLA DZIECI

Uśmiechnięty chłopiec ze świecącą żarówką na głowie na żółtym tle.

CYKLICZNE WARSZTATY
ROZWOJU TALENTÓW

Świnka skarbonka z wpadającą do środka monetą na zielonym tle.

FUNDUSZ
STYPENDIALNY

Dziewczynka z biretem na głowie na czerwonym tle.

INDYWIDUALNY PROGRAM
MENTORINGOWY

To oni będą wspierać Twoje dziecko

Młoda kobieta w białej koszuli pozuje uśmiechnięta do zdjęcia.

Prezes Fundacji Jakich Mało

Agata Tadajewska

Znajdź swój potencjał

Nie jesteś pewny, czy masz talent?
Pamiętaj, że każdy z nas jest wyjątkowy. Ty też.
Przejdź do testu na talent sprawdź, jaki potencjał w sobie nosisz!